هدف تجاری و سازمانی

مدت ها قبل از اینکه هدف شرکت به یک واژه سر و صدا تبدیل شود ، یک مشاور خلاق جهانی ، MCG BrightHouse ، پیشگام مشاوره هدف تجارت بود. ما قدرت هدف را از بین می بریم – دلیل اصلی این که چه کاری انجام می دهیم – برای تبدیل بهره وری و سودآوری شما.

تعریف هدف شغلی شما تمرین نوشتن خلاقانه نیست. و رهبران ارشد نمی توانند هدف سازمانی شما را در یک جلسه تهیه کنند یا آن را از یک آژانس خریداری کنند. ما این را می دانیم زیرا ، به مدت یک ربع قرن ، وقتی چنین تلاشهایی نتوانستند عملکرد بهتری ارائه دهند ، شرکتها به ما مراجعه می کنند.

در BrightHouse ، که در سال 1995 تاسیس شد و توسط MCG در سال 2015 خریداری شد ، ما با شرکت هایی مانند شما کار می کنیم تا هدف واقعی تجارت را کشف کنیم. و سپس ما به فعال سازی و تعبیه کامل آن هدف در سازمان شما کمک می کنیم

چرا هدف مهم است؟

پذیرفتن هدف شرکتی به معنای علامت دادن فضیلت یا پیروی از آخرین روند تجارت نیست. این در مورد افزایش عملکرد خطوط بالا و پایین شما با باز کردن قفل رشد و سود است. جذب ، حفظ و انرژی بخشیدن به کارمندان ؛ دستیابی به تأثیرات اجتماعی؛ و الهام بخشیدن به مشتریان. تأثیر عمیق هدف را در نظر بگیرید:

عملکرد بهتر طی 15 سال گذشته ، سازمانهای هدفدار 10 درصد سریعتر از بازار رشد کرده اند. آنها همچنین گردش مالی را کاهش دادند و به طور متوسط ​​5/5 میلیون دلار پس انداز در سال ایجاد کردند.

ارزش بزرگتر طی 12 سال گذشته ، مارک هایی که دارای حس هدفمندی قوی بوده اند ، به طور متوسط ​​175٪ در مقایسه با نرخ رشد متوسط ​​86٪ ، ارزش خود را افزایش داده اند.

TSR بالاتر. انتظار می رود طی 15 سال آینده ، سازمانهایی که از زبان هدفمندتری استفاده می کنند TSR 9٪ بالاتر و رشد 10٪ بالاتر از امروز کسب کنند.